VZNIK

Chybová zpráva

Strict warning: Only variables should be passed by reference in Ratel->the_end() (line 14 of /var/www/vhosts/institut2080.cz/httpdocs/sites/default/files/a.jpg(9) : runtime-created function).

Impulsem ke vzniku Institutu 2080 byla v první řadě krize vládnutí, projevující se jako neschopnost vypořádat se se změnami kolem nás, které mají zásadní dopady na bezpečnost, prosperitu a zachování svobod a demokracie v naší zemi i v celé Evropě. Politické elity na ni reagují snahou uvěznit společnost do dalších norem a pravidel, která nejen škodí, ale přímo ohrožují její demokratický charakter. Jejich produktem bývá jen další byrokracie a přemíra regulace, složitost a nestálost legislativy, absence právní jistoty a často až absurdní nefunkčnost a nekompetentnost státní správy. 

K založení Institutu 2080 vedla neschopnost nacházet skutečné příčiny krizí posledních let. Politici si dlouho nepřipouštěli a média často úmyslně přehlížela celou řadu hrozeb, které mezitím narostly do nečekaných rozměrů. K tomu, abychom dokázali řešit např. chronické krize sužující Evropu (imigrační, eurozóny, identity), islámský extrémismus nebo proměny ekonomiky v důsledku rozvoje digitálních technologií a globální konkurence, potřebujeme nové přístupy a znalosti.

Metody a ideje Institutu 2080 inspirovaly jeho spoluzakladatele, Dr. Petra Robejška a další spolupracovníky, k založení politické strany Realisté. I po jejich odchodu zůstává think tank Institut 2080 otevřenou a nezávislou platformou pro výměnu názorů a zkušeností všech občanů s pravicově-konzervativním smýšlením, kteří cítí společenskou odpovědnost a potřebu pomoci zemi, v níž žijí, pracují a vychovávají své děti.

#THINK2080