O NÁS

Chybová zpráva

Strict warning: Only variables should be passed by reference in Ratel->the_end() (line 14 of /var/www/vhosts/institut2080.cz/httpdocs/sites/default/files/a.jpg(9) : runtime-created function).

INSTITUT 2080 je pravicový think tank složený z osobností akademické, firemní, politické i neziskové sféry, jehož název je inspirován známým Paretovým pravidlem. INSTITUT 2080 využívá jejich zkušenosti a znalostí k výběru dvaceti procent nejdůležitějších opatření vedoucích k dosažení většiny vytyčených změn. Naším cílem je inspirovat politiky, veřejné i soukromé organizace a jednotlivce, aby s pětinou úsilí a času dospěli ke čtyřem pětinám výsledků.

Základními hodnotami jsou pro nás svoboda a odpovědnost. Voláme po návratu umírněnosti a zdravého rozumu. Odmítáme státní dirigismus charakteristický pro dosavadní způsob vládnutí. Rovněž odmítáme lehkovážné levicové experimenty, které ničí přirozenou soudržnost společnosti, i bezhodnotové prospěchářství, které nebere ohled na národní zájem a na dlouhodobé důsledky pro svoje okolí.

Cílem je analýza nejpalčivějších společenských problémů a hledání originálních, ale přitom jednoduchých a funkčních řešení. Existuje velký prostor k tomu, abychom lépe uspořádali své okolí. V rámci naší výzkumné činnosti proto:

  • sledujeme stav společnosti a politické trendy 
  • analyzujeme významné příležitosti i hrozby
  • definujeme priority a nacházíme v nich klíčové proměnné
  • vyhledáváme a posuzujeme použitelnost best practice
  • provádíme benchmarking existujících přístupů 
  • adaptujeme úspěšná řešení a praktické zkušenosti na české prostředí
VZNIK